Seria ciekawych i ważnych wydarzeń będzie miała miejsce na UO na przełomie listopada i grudnia br.

Pełnomocniczka ds. równego traktowania na UO dr Marzanna Pogorzelska zaprasza na cykl spotkań w ramach Kampanii 16 Dni Akcji Przeciw Przemocy ze Względu na Płeć.

25 listopada, poniedziałek
Dziewczyny. Społeczne ramy kobiecości
Czym właściwie jest kobiecość? Porozmawiamy o wizjach, doświadczeniach, oczekiwaniach i wyzwaniach kobiet wsłuchując się w opowieści dziewczyn, które wzięły udział w badaniu zrealizowanym przez socjolożki i socjologów we współpracy z Fundacją Laboratorium Zmiany.
Collegium Civitas, sala 103, godz. 17-19

27 listopada, środa
Opowieść o WenDo – ZAPISY!
Opowieść o metodzie samoobrony, budowania pewności siebie, asertywności dla kobiet, dziewczynek i osób socjalizowanych do roli kobiety.
Studenckie Centrum Kultury, sala 08, godz. 15-18

27.11 / Wednesday
Killing us softly (workshop) images of women in media
Collegium Civitas, sala/room 330, 16:00-17:30

2 grudnia, poniedziałek
Komunikat odważny
Ćwiczenie grupowe poświęcone temu, jak asertywnie zaprotestować, powiedzieć, że nie dajesz przyzwolenia, zwrócić komuś uwagę na krzywdzące zachowanie.
Collegium Civitas, sala 103, godz.17-19

4 grudnia, środa
Moje ciało – moja granica
Warsztat o mądrości ciała i sygnałach, których nie zauważamy, gdy robimy coś wbrew sobie.
Studenckie Centrum Kultury, sala 08, 14.00-15.30

4 grudnia, środa
Nie dotykaj! Przemoc jako społeczne doświadczenie
Warsztaty antyprzemocowe, których celem będzie uwrażliwienie i zwrócenie uwagi na kwestie związane z cielesnością i intymnością, szczególnie w kontekście przemocy i dyskryminacji ze względu na płeć.
Studenckie Centrum Kultury, sala 08, godz.16-18

5 grudnia, czwartek/Thursday
Twórczość przeciw przemocy
Warsztat podczas którego będzie można za pomocą różnych środków artystycznego wyrazu stworzyć dzieła z przesłaniem antyprzemocowym.

Art against violence
During the workshop participants will have the opportunity, using different artistic means of expression, create their own pieces of art with anti-violence message.

Studenckie Centrum Kultury, sala/room 08, godz.14-18 / współorganizacja Wydział Sztuki UO

Kontakt w sprawie wydarzeń:

Marzanna Pogorzelska, pełnomocniczka d/s równego traktowania w Uniwersytecie Opolskim Uniwersytet Opolski, Collegium Maius, Pl. Kopernika 11, 45-040 Opole mpogorzelska@uni.opole.pl